IC: PMIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR14030SDDAR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR14030SDDAR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC
| Output current | 3.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | HSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 2500 |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |