DC/DC Switching Buck Regulator, Adjustable, 4.3V-60V in, 0.8V-50V out, 3A, HSOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR16030PDDA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR16030PDDA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Switching Buck Regulator, Adjustable, 4.3V-60V in, 0.8V-50V out, 3A, HSOIC-8
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | HSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Application | automotive industry |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 75 |
| Input voltage | 4.3...60V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 125°C |