DC/DC Switching Synchronous Buck Regulator, Adjustable, 4.5V-36V in, 1V-28V out, 1A, HSOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR23610ADDA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR23610ADDA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Switching Synchronous Buck Regulator, Adjustable, 4.5V-36V in, 1V-28V out, 1A, HSOIC-8
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | HSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 95 |
| Frequency | 200kHz...2.2MHz |
| Input voltage | 4.5...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 125°C |