DC/DC Buck (Step Down) Regulator, Adjustable, 3.8V to 36V, 1V to 24V/3A Out, 400kHz, SO PowerPAD-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR33630ADDA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR33630ADDA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Buck (Step Down) Regulator, Adjustable, 3.8V to 36V, 1V to 24V/3A Out, 400kHz, SO PowerPAD-8
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | HSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 75 |
| Input voltage | 3.8...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 125°C |