PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷5.5V; Uout: 24V; SOT23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR62421XMFE/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR62421XMFE/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷5.5V; Uout: 24V; SOT23-5
| Output current | 2.1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, SEPIC |
| Quantity in package | 250 |
| Frequency | 1.2...2MHz |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 2.7...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |