Converter: DC/DC
Kordarv:
350.0
Minimum quantity:
350.0
Tootekood:
LMT78_05-0.5R1
Tootja: GAPTEC Electronic
Tootja tootekood: LMT78_05-0.5R1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Additional functions | remote ON/OFF control |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 400kHz |