Operational Amplifier, Rail-to-Rail O/P, 1 Amplifier, 1 MHz, 1 V/µs, 1.8V to 5V, ± 900mV to ± 2.5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV301SQ3T2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: LMV301SQ3T2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Rail-to-Rail O/P, 1 Amplifier, 1 MHz, 1 V/µs, 1.8V to 5V, ± 900mV to ± 2.5V
| Mounting | SMT |
| Case | SC70 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Max operating temperature | 85°C |