Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 1.3 MHz, 0.45 V/µs, 2.7V to 6V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV321IYLT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LMV321IYLT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 1.3 MHz, 0.45 V/µs, 2.7V to 6V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low voltage, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.45V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |
| Input offset current | 25nA |
| Max operating temperature | 125°C |