Operational amplifier; 1.3MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SC70-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV321LICT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LMV321LICT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1.3MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SC70-5
| Mounting | SMT |
| Case | SC70-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.7V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |