Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷6V; Channels: 4; TSSOP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV324IPT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LMV324IPT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷6V; Channels: 4; TSSOP14
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.35V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |