OP AMP, 1MHZ, 1V/US, SOIC-14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV324MX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV324MX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele OP AMP, 1MHZ, 1V/US, SOIC-14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 150nA |