Analogue Comparator, Voltage, 4 Comparators, 0.2 µs, 2.7V to 5V, TSSOP, 14 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV339IPT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LMV339IPT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Comparator, Voltage, 4 Comparators, 0.2 µs, 2.7V to 5V, TSSOP, 14 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | comparator |
| Operating voltage | 2.7...5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of output | open drain |
| Number of comparators | 2 |
| Input offset voltage | 7mV |
| Kind of comparator | universal |
| Input offset current | 150nA |
| Max operating temperature | 85°C |