Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1 MHz, 1 V/µs, 2.7V to 5.5V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV358ID
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV358ID
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1 MHz, 1 V/µs, 2.7V to 5.5V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 150nA |
| Max operating temperature | 85°C |