IC: operational amplifier; 1.5MHz; 1.8÷5.5V; Ch: 1; SC70-5; IB: 14nA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV611MGX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV611MGX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 1.5MHz; 1.8÷5.5V; Ch: 1; SC70-5; IB: 14nA
| Mounting | SMT |
| Case | SC70-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...5.5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 0.42V/μs |
| Input offset voltage | 4mV |