Analogue Comparator, Precision, 2 Comparators, 2.7V to 5.25V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV762MAX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV762MAX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Comparator, Precision, 2 Comparators, 2.7V to 5.25V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | comparator |
| Operating voltage | 2.7...5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of pins | 8 |
| Kind of output | push-pull |
| Number of comparators | 1 |
| Input offset voltage | 1mV |
| Kind of comparator | precision |
| Input offset current | 5pA |
| Damping coefficient | 100dB |
| Max operating temperature | 125°C |