IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV821IYLT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LMV821IYLT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 5.5MHz |
| Slew rate | 1.9V/μs |
| Input offset voltage | 4mV |
| Input offset current | 50nA |