OP AMP, 1.5MHZ, 0.42V/US, SOT-23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV931MF/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV931MF/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele OP AMP, 1.5MHZ, 0.42V/US, SOT-23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...5V |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |