IC: operational amplifier; 1.5MHz; 1.8÷5V; Ch: 1; DSBGA6; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV981TLX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV981TLX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 1.5MHz; 1.8÷5V; Ch: 1; DSBGA6; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | DSBGA6 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 0.42V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |