Power supply: switched-mode; LED; 20W; 12VDC; 1.66A; 220÷240VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LNC2012CV
Tootja: ESPE
Tootja tootekood: LNC2012CV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 20W; 12VDC; 1.66A; 220÷240VAC
| Output current | 1.66A |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -10...40°C |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 119.5x42x20mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 74.8% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |