AC/DC CONV, BUCK/BUCK-BOOST/FLYBACK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LNK306DN-TL
Tootja: POWER INTEGRATIONS
Tootja tootekood: LNK306DN-TL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC CONV, BUCK/BUCK-BOOST/FLYBACK
| Output current | 225...360mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO-8C |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of pins | 8 |
| On-state resistance | 12.9Ω |
| Topology | buck, buck-boost, flyback |
| Breakdown voltage | 700V |
| Frequency | 62...70kHz |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |
| Max operating temperature | 150°C |