IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷265V; SO-8C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LNK564DN-TL
Tootja: POWER INTEGRATIONS
Tootja tootekood: LNK564DN-TL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷265V; SO-8C
| Mounting | SMD |
| Case | SO-8C |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Topology | flyback |
| Breakdown voltage | 700V |
| Frequency | 93...107kHz |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |