IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷265V; DIP-8C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LNK626PG
Tootja: POWER INTEGRATIONS
Tootja tootekood: LNK626PG
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷265V; DIP-8C
| Mounting | THT |
| Case | DIP-8C |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| On-state resistance | 14Ω |
| Topology | flyback |
| Breakdown voltage | 725V |
| Frequency | 93...106kHz |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |