Capacitor: electrolytic; 2700uF; 450VDC; Ø76.2x100mm; ±20%; 20000h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LNX2W272MSEH
Tootja: NICHICON
Tootja tootekood: LNX2W272MSEH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; 2700uF; 450VDC; Ø76.2x100mm; ±20%; 20000h
| Operating voltage | 450V DC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | screw |
| Operating current | 11A |
| Body dimensions | Ø76.2x100mm |
| Leakage current | 3.3mA |
| Capacitance | 2.7mF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 20000h |