Tape: self-amalgamating; red; 25mm; L: 4.27m; D: 0.5mm; -54÷260°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LOCTITE 5075 IDH: 1684617
Tootja: LOCTITE
Tootja tootekood: LOCTITE 5075 IDH: 1684617
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: self-amalgamating; red; 25mm; L: 4.27m; D: 0.5mm; -54÷260°C
| Operating temperature | -54...260°C |
| Colour | red |
| Resistance to | most of solvents, UV rays |
| Width | 25mm |
| Length | 4.27m |
| Thickness | 500µm |
| Dielectric strength | 16kV/mm |
| Tape application | fixing, protection, repairs, sealing, electrical insulation |
| Type of tape | self-amalgamating |
| Tape material | silicone |
| Shore hardness | 50 |
| Tape features | self-amalgamating |
| Elongation at rupture | 300% |