Motor: DC; LP; 12VDC; 1.1A; 5600rpm; max.14.12mNm; Ioper: 20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LP 12V MOTOR WITH 48 CPR ENCODER FOR 25D
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: LP 12V MOTOR WITH 48 CPR ENCODER FOR 25D
Spetsifikatsioon tootele Motor: DC; LP; 12VDC; 1.1A; 5600rpm; max.14.12mNm; Ioper: 20mA
| Supply voltage | 12V DC |
| Max. operating current | 1.1A |
| Series | Low Power |
| Operating current | 20mA |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Resolution | 48imp/revol. |
| Kind of sensor | encoder |
| Shaft surface | D spring |
| Type of motor | DC |
| Nominal rot. speed measured after gear | 5600rpm |