Cable gland; IP68; Mat: polyamide; black; push-in
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LP-53112909
Tootja: LAPP
Tootja tootekood: 53112909
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable gland; IP68; Mat: polyamide; black; push-in
| Operating temperature | -20...100°C |
| IP rating | IP68 |
| Mechanical mounting | push-in |
| Resistance to | UV rays |
| Body material | polyamide |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 16.3mm |
| Panel thickness | 1...4mm |
| Cable external diameter | 5...9mm |
| Type of cable accessories | cable gland |