Transistor: P-MOSFET; unipolar; -16.5V; -1.25A; 1W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LP0701N3-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: LP0701N3-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -16.5V; -1.25A; 1W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -16.5V |
| Drain current | -500mA |
| Pulsed drain current | -1.25A |
| Power dissipation | 1W |
| On-state resistance | 1.5Ω |