Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VDC; 6A; W: 45mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LP1K0610BD3
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LP1K0610BD3
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VDC; 6A; W: 45mm
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 58mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |