Contactor, 12 A, DIN Rail, Panel, 690 VAC, 3PST-NO, 3 Pole, 5.5 kW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LP1K1210BD3
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LP1K1210BD3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor, 12 A, DIN Rail, Panel, 690 VAC, 3PST-NO, 3 Pole, 5.5 kW
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 12A |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 58mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |