Fuse: PTC polymer; 3A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 15A
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
LP30-300F
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: LP30-300F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 3A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 15A
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 3A |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 50mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 6A |
| Min. resistance | 20mΩ |
| Switched current, max. | 15A |