IC: driver; LED driver; I2C,PWM; WQFN20; Ch: 12; 2.7÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LP5012RUKR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LP5012RUKR
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; LED driver; I2C,PWM; WQFN20; Ch: 12; 2.7÷5.5VDC
| Output current | 35mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 12 |
| Interface | I2C, PWM |
| Kind of integrated circuit | LED driver |