IC: driver
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
LP5521YQ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LP5521YQ/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 25.5mA |
| Mounting | SMD |
| Case | WQFN24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | charge pump |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Number of channels | 3 |
| Topology | boost |
| Frequency | 1.25MHz |
| Input voltage | 2.7...5.5V |
| DC supplying current | 1.5mA |