IC: driver
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
LP5861RSMR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LP5861RSMR
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 50mA |
| Mounting | SMD |
| Case | VQFN32 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | charge pump |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 18 |
| Application | universal |
| Topology | boost, buck |
| Maximum output current | 900mA |
| Output voltage | 2.7...5.5V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |