IC: driver
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
LP8550TLE/NOPB-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LP8550TLE/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | PWM |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Number of channels | 6 |
| Application | LED |
| Topology | boost |
| Frequency | 1.25MHz |
| Maximum output current | 50mA |
| Output voltage | 40V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |