Sound transducer: piezo alarm; with built-in generator; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPB1475B-TO-12-4.0-7.6-R-LAB
Tootja: Cre-sound Electronics
Tootja tootekood: LPB1475B-TO-12-4.0-7.6-R-LAB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound transducer: piezo alarm; with built-in generator; THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 7.6mm |
| Height | 7.5mm |
| Operating current | 12mA |
| Diameter | 13.8mm |
| Rated voltage | 12V DC |
| Resonant frequency | 4kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |
| Sound transducer features | with built-in generator |
| Kind of sound | continuous |