Sound transducer: piezo alarm; with built-in generator; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPB2418A-TB-12-3.5-15.0-R
Tootja: Cre-sound Electronics
Tootja tootekood: LPB2418A-TB-12-3.5-15.0-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound transducer: piezo alarm; with built-in generator; THT
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...20V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 15mm |
| Height | 16mm |
| Operating current | 15mA |
| Diameter | 24mm |
| Rated voltage | 12V DC |
| Sound level | 85dB |
| Resonant frequency | 3.5kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |
| Sound transducer features | with built-in generator |
| Kind of sound | continuous |