Power supply: switched-mode; LED; 151.2W; 24÷48VDC; 3150mA; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPC-150-3150
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPC-150-3150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 151.2W; 24÷48VDC; 3150mA; IP67
| Output current | 3.15A |
| Supply voltage | 180...305V AC, 254...431V DC |
| Power | 151.2W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPC-150 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 191x63x37.5mm |
| Output voltage | 24...48V DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |
| Kind of case | LPC-150 |