Power supply: switched-mode; LED; 59.5W; 9÷34VDC; 1750mA; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPC-60-1750
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPC-60-1750
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 59.5W; 9÷34VDC; 1750mA; IP67
| Output current | 1.75A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Power | 59.5W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPC-60 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 162.5x42.5x32mm |
| Output voltage | 9...34V DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |
| Kind of case | 976A |