Power supply: switched-mode; LED; 24W; 12VDC; 2A; 220÷240VAC; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPC2412CV
Tootja: ESPE
Tootja tootekood: LPC2412CV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 24W; 12VDC; 2A; 220÷240VAC; IP67
| Output current | 2A |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 24W |
| Operating temperature | -10...40°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 121x37x26mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |