Switch: push-button; 22mm; Stabl.pos: 1; green; IP66,IP67,IP69K
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPCB6143
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: LPCB6143
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; 22mm; Stabl.pos: 1; green; IP66,IP67,IP69K
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69K |
| Type of switch | push-button |
| Switches features | witout symbol |
| Number of positions | 2 |
| Caution! | Contact sets must be ordered separately. |
| Face dimensions | Ø40mm |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | green |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | blank |