Power supply: switched-mode; LED; 36W; 12VDC; 3A; 220÷240VAC; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPD3612CV
Tootja: ESPE
Tootja tootekood: LPD3612CV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 36W; 12VDC; 3A; 220÷240VAC; IP67
| Output current | 3A |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 36W |
| Operating temperature | -10...40°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 148x40x30mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |