Power supply: switched-mode; LED; 16.05W; 15VDC; 8.25÷15VDC; 1.07A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPF-16D-15
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPF-16D-15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 16.05W; 15VDC; 8.25÷15VDC; 1.07A
| Output current | 1.07A |
| Supply voltage | 90...305V AC, 127...431V DC |
| Power | 16.05W |
| Operating temperature | -35...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPF-16 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 148x40x32mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Additional functions | active PFC, dimming function 1-10V DC, PWM controlled dimming function, resistance dimming function |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |