Power supply: switched-mode; 151.2W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPP-150-13.5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPP-150-13.5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 151.2W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
| Output current | 11.2A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 151.2W |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPP-150 |
| Body dimensions | 222x75x41mm |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | plug with 3,96mm pitch |
| Kind of power supply | open |