Power supply: switched-mode; 99.75W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPS-100-7.5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPS-100-7.5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 99.75W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; OUT: 1
| Output current | 13.3A |
| Supply voltage | 88...264V AC, 248...370V DC |
| Power | 99.75W |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPS-100 |
| Body dimensions | 222x62x32mm |
| Output voltage | 7.5V DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | plug with 3,96mm pitch |
| Kind of power supply | open |