Power supply: switching; open; 33W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPS-50-3.3
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPS-50-3.3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switching; open; 33W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
| Output current | 10A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Power | 33W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPS-50 |
| Body dimensions | 195x55x23mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | plug with 3,96mm pitch |
| Kind of power supply | open |