Power supply: switched-mode; 75W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPS-75-5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: LPS-75-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 75W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
| Output current | 15A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Power | 75W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | LPS-75 |
| Body dimensions | 222x55x30mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | plug with 3,96mm pitch |
| Kind of power supply | open |