Operational Amplifier, 1 Amplifier, 8 kHz, 3.3 V/ms, 1.7V to 3.6V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPV821DBVR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LPV821DBVR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 8 kHz, 3.3 V/ms, 1.7V to 3.6V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 8kHz |
| Quiescent current | 650nA |
| Input offset voltage | 10µV |
| Max operating temperature | 125°C |