Contact block; Contacts: NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPXCB10
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: LPXCB10
Spetsifikatsioon tootele Contact block; Contacts: NO
| Mounting | for back plate |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Insulation voltage | 690V |
| Contacts configuration | NO |
| DC contacts rating @R | 3A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 6A / 240V AC |
| Type of switch accessories | contact block |