Enclosure: for remote controller; X: 80mm; Y: 80mm; Z: 73mm; grey
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LPZM1A5P
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: LPZM1A5P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: for remote controller; X: 80mm; Y: 80mm; Z: 73mm; grey
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66, IP67 |
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | for remote controller |
| Version | with flange |
| Application | control station |
| Dimension Y | 80mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 80mm |
| Dimension Z | 73mm |
| Panel cutout diameter | 22mm |
| Cover colour | yellow |
| Number of holes | 1 |
| Conform to the norm | UL508 |
| Gland thread | M20, PG13,5 |