Inductor: ceramic; SMD; 0402; 18nH; 400mA; 0.36Ω; Q: 8; ftest: 100MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LQG15HS18NJ02D
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: LQG15HS18NJ02D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ceramic; SMD; 0402; 18nH; 400mA; 0.36Ω; Q: 8; ftest: 100MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 360mΩ |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQG |
| Operating current | 400mA |
| Inductance | 18nH |
| Case - mm | 1005 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 2.2GHz |
| Q factor | 8 |